ועדת הערר של הוועדה המחוזית תל אביב דנה הבוקר בערר שהגשנו, אני וחבר המועצה ראובן לדיאנסקי, בשיתוף תושבי השכונה המיוצגים ע"י עמותת תושבי רמת אביב – נגד גן ילדים של חב"ד ברח' רידינג 38 ברמת אביב.

הערר הוא המשך ההליך עליו דיווחתי בעבר, והוא הגיע לפיתחה של הוועדה המחוזית בשל העובדה שמליאת הוועדה המקומית (=מועצת העיר) דחתה ערר קודם בנושא על חודו של קול.

הערר בו דנו הבוקר התחלק לשני חלקים: אני דרשתי פינוי מיידי של שטח ציבורי (שצ"פ) אליו פלש הגן כדי למקם עליו את חצרו. חבר המועצה לדיאנסקי התנגד להשכרת המקום לגן ילדים, וטען כי צרכי השכונה מחייבים שימושים אחרים, כגון מועדון תרבות. את הערר המשותף כתב עו"ד עופר שטריקר, כאמור בשיתוף עמותת תושבי רמת אביב, שנציגיהם נכחו בדיון.

 

הגדר הסוגרת על השטח הציבורי שנכבש

 

תרשים גני הילדים (המבנים המשושים). בצהוב: השטח הציבורי הנפלש)

ועדת הערר קיבלה את הערר שלי במלואו – וקבעה כי השטח הציבורי יפונה קודם להוצאת היתר. לסיקור הנושא ב-Ynet

בעניין השימוש במבנה – הוועדה המליצה לוועדה המקומית להעניק אישור לגן למשך תקופה קצובה – שלא תוארך, ולאחריה לקבוע מהו השימוש הראוי במקום על פי צרכי הציבור.

אני גאה ושמחה על ההישג – שאינו מובן מאליו ואינו כה שכיח בחיים הציבוריים. אין ספק שהכבוד הגדול שייך לתושבי השכונה ולעמותת תושבי רמת אביב, על שהרימו מאבק ציבורי נחוש ומרשים, שגם זוכה להצלחות. לידיעה באתר עמותת תושבי רמת אביב