המושב האחרון היה רווי בחקיקה רעה ומזיקה שקואליציית נתניהו הובילה. התמודדנו מולה בכל הכלים שעומדים לרשותנו ובחלק מהמקרים הצלחנו למנוע, או לפחות לשפר קצת את רוע הגזירה.

בין החקיקות שהצלחנו לבלום ניתן לציין את מסמוס חוק ה"הזנה בכפייה", חוק לא מוסרי שהיה הופך רופאים למענים. חברי הכנסת של הקואליציה היו נחושים להעביר את החוק הזה, וגם כאשר חקיקות אחרות הוקפאו על רקע מבצע "שובו אחים", הדיונים סביב חוק זה המשיכו להתנהל ביתר שאת. בסופו של דבר שביתת הרעב שהיתה במוקד הדיונים הסתיימה והחוק התמסמס, אבל לא מן הנמנע שניתקל בו שוב בהמשך הדרך.

מאבק נוסף שנשא פרי היה נגד ההחלטה להוציא את נציגי ארגוני הסביבה מוועדת המשנה לתכנון, החלטה שהיתה מונעת ייצוג של אינטרסים ציבוריים חשובים בוועדות אלה. המאבק הצליח חלקית והסתיים בהחזרת חלק מהנציגים לוועדה.

לצערי בחלק מהמקרים לא הצלחנו לבלום את הצעות החוק: מאבק ארוך בוועדת הפנים נגד חוק הותמ"ל, חוק רע שדורס את כללי התכנון הקיימים ושלא יסייע כלל להרחבת הדיור הציבורי, הסתיים במעבר החוק.

כן ניהלתי מאבקים והגשתי הצעות לסדר, בקשות לדיונים מהירים, קיום סיורים ופניות לשרים הממונים בנושאים שונים:

–  במסגרת דיון של ועדת הפנים בנושא – מאבק נגד ההסתה והגזענות כלפי ערבים ושמאלנים ונגד אוזלת ידה של המשטרה להגן על אזרחים ערבים ופעילי שמאל מפני אלימות.

–  דיון מהיר בנושא קידוחי הנפט ברמת הגולן ומאבק נגד התכנית – קריאה לא לאשר תכנית ושיטת הפקת נפט שמסכנות את הסביבה ואת חייהם של תושבי רמת הגולן ופנייה ליועמ"ש בנוגע לחשש לניגוד עניינים עם החברה שמבקשת לבצע את קידוחי הנפט.

–  דיון מהיר בנושא בקשת בז"ן להרחיב את בתי הזיקוק וחברות בתת ועדה בנושא מפרץ חיפה – סיור הוועדה במפרץ חיפה והגשת מסקנות. מאבק נגד הרחבה של בתי הזיקוק שעלולה להביא להגדלת זיהום האוויר והתחלואה באזור מפרץ חיפה.

–  דיון מהיר בנושא מיגון האוכלוסייה הבדואית בנגב, על רקע מבצע "צוק איתן" ופגיעת רקטות באזרחים בדואים – קריאה שלא להפקיר את האוכלוסייה הבדואית בנגב ולספק להם מיגון ומערכת אזעקות כמו לשאר אזרחי ישראל.