חברות וחברים, שלטון הימין הגיע לשלב הגרוטסקי. אין טעם למנות את שמות החוקים והמציעים שלהם, אחד יותר מופרך והזוי מהשני, הממשלה הזאת היא בדיחה שמתאימה יותר לגן ילדים – גן ימין קיצוני – רק שהבדיחה היא עלינו והתוצאות שלה לא מצחיקות.

די נמאסתם, לכו הביתה, שחררו אותנו מהשלטון המעיק שלכם, הגזעני, הקנאי, המסית.

נכשלתם בכל תחום – אין שלום, אין ביטחון, אין צדק חברתי, המחירים רק עולים והמשכורות יורדות, והתשובה של נתניהו היא מחיקת מילים ממגילת העצמאות והתבצרות בקנאות ולאומנות. ביבי, תחזור אחרינו: תקיים שוויון זכויות – חברתי ומדיני גמור – לכל אזרחיה – ללא הבדל דת גזע ומין.

אומרים לנו שכל הציבור ימני והולך ומקצין. כשרואים את מצעד החוקים – לאומנות במקום שוויון; שבועת אמונים במקום חופש ביטוי; רדיפה, סגירה והילוך אימים במקום סובלנות ופלורליזם – אולי זה יכול להיראות כך.

אבל אם נסתכל טוב נראה שמדובר בקבוצה קטנה וקיצונית שהשתלטה על השיח באופן כוחני. רוב הציבור לא אתכם. רוב הציבור לא רוצה שתתעסקו בעליה להר הבית ובחוקים גזעניים ובדיוניים. רוב הציבור רוצה לשלם שכר דירה ולקנות בסופר.

הממשלה הזאת קיימת בזכות מאות אלפים שהצביעו למפלגות מרכז שהבטיחו הסכם שלום ושינוי כלכלי. אתם גונבים את החזון הציוני מהציבור הישראלי ומספקים הוכחה חותכת לכל מי שטוען שציונות היא גזענות.

אתם משתמשים בדמוקרטיה כדי להרוס אותה מבפנים. הפכתם את הגזענות למדיניות. הגזענות הזאת היא סיסמת קרב שנועדה לגייס את הציבור למלחמה פנימית מיותרת כדי שנשכח כמה רע נהיה פה, כמה יקר ולא צודק ובלתי אפשרי.

ועכשיו לנו, לשמאל: יש רגעים שאנחנו מתייאשים וחושבים ששלטון הימין הולך להימשך לנצח. אבל שימו לב שהימין עצמו לא חושב ככה. נתניהו לחוץ ומזיע, מנסה לבצר את שלטונו לבחירות הבאות באמצעות דילים וקומבינות עוד לפני שהתקיימו בחירות!

אתה לא מלך ביבי ולא קיסר. איזה כיף יהיה לשלוח אותך לתפקיד יו"ר האופוזיציה. שתתחרה שם עם דנון וחוטובלי מי יותר מסית וקיצוני בעוד אנחנו נשנה פה כיוון ב180 מעלות למציאות טובה יותר. זה אפשרי וזה כבר פה. השלטון של הימין הקיצוני המוטרף בשלהי ימיו. לכו הביתה. הגיע הזמן לדרך אחרת.

ההפגנה התקיימה בירושלים ביום שבת ה-29/12/14