ביום הראשון לכינוס הכנסת הגשתי מחדש את ארבע הצעות החוק שלי ללגליזציה. למען מעשני הקנאביס, למען החולים שזקוקים לקנאביס הרפואי, אמשיך במאבק הזה במלוא הכוח והנחישות

הצעות החוק שלי בתחום נוגעות בהיבטים רבים של צמח הקנאביס, אם מדובר על תועלתו הרפואית או התעשייתית או אם מדובר על מדרוג העבירות והעונשים למשתמשיו. ארבעת הצעות אלה הונחו על שולחן הכנסת ביום הראשון לכינוסה, ויועלו לדיון בהקדם האפשרי. אני

אני מצרפת לכם פה את ארבע הצעות החוק שלי בנושא.

הצעת חוק: הסדרת שוק הקנאביס                                                                                        זוהי הצעת חוק גורפת ללגליזציה מלאה של התחום. השימוש בצמח הוגבל רק לפני כ-100 שנה, וזאת למרות שלא היו כל הוכחות מדעיות להגדרה זו ובניגוד לחוות דעת רפואיות. הדרך הטובה ביותר להקטין את הנזקים כתוצאה משימוש בקנאביס היא הסדרת שימוש בו והבטחת מידע מלא לצרכן בדרך של קבלת הדרכה, רכישה בחנויות ייעודיות וגידול חומר מפוקח, ולא באמצעות איסור והפללה. מטרת החוק היא להכיר בקנאביס כצמח מרפא והסדרת שוק הייצור, ההפצה, המכירה והמידע המחייב במסגרת השימוש בו, ולתקן את העוול התודעתי שקיים כתוצאה מהגדרתו השגויה של הקנאביס כסם מסוכן על פי פקודת הסמים במשך שנים רבות.

הצעת חוק לתיקון פקודת הסמים המסוכנים: מדרוג עבירות ועונשים בסם קנאביס
מדובר בהצעת החוק אשר מוכרת יותר כ"אי הפללה". הקנאביס נמצא בשימוש מזה אלפי שנים, בדומה לאלכוהול הוא הוצע מחוץ לחוק בשנות ה-30' בארה"ב ובניגוד לאלכוהול שחזר להיות חוקי ופופולרי, האיסור על השימוש בקנאביס התפשט ברחבי העולם ונמשך גם 80 שנה אחר כך. מטרתה של הצעת החוק היא להחריג את העונשים על השימוש בסם מסוג קנאביס לעומת סמים אחרים בפקודת הסמים המסוכנים וליצור דירוג בענישה על פי העבירה, ובשורה התחתונה למנוע הפללה של צרכנים פרטיים.

הצעת חוק לתיקון פקודת הסמים המסוכנים: הוספת חומר הקנאביס כחומר בעל תועלת רפואית
תועלתו הרפואית של צמח הקנאביס ידועה בכל העולם, ואף הוכרה בישראל זה מכבר, אולם רבים מהמשתמשים בקנאביס לצרכים רפואיים נתקלים בקשיים ביורוקרטים בקבלת הרישיון לשימוש שכיום מותנה בהיתר מיוחד ממונה מטעם משרד הבריאות, וזאת מכיוון שבפקודת הסמים הקנאביס מופיע כחומר ללא תועלת רפואית. הצעת חוק זאת מציעה להעביר את הקנאביס מפרק החומרים ללא תועלת רפואית אל הפרק שמפרט חומרים בעלי תועלת רפואית ובכך לאפשר קבלת מרשם רופא, במקרים שבהם לפי שיקול דעתו של הרופא החולה נזקק לחומר.

הצעת חוק לתיקון פקודת הסמים המסוכנים: זנים תעשייתיים של קנאביס                             לצמח הקנבוס יש זנים שאין להם שימוש פסיכו-אקטיבי, ושהשימוש בהם נעשה למטרות תעשייתיות כגון הפקת שמנים לתעשיות היופי, שמני מאכל, שמנים לתחבורה, הפקת טקסטיל, הפקת תחליפי פלסטיק, הפקת נייר, הפקת בדים ושימושים תעשייתיים רבים נוספים. לפיכך, אני מציעה לתקן את פקודת הסמים המסוכנים באופן שמתיר  גידול זני קנבוס תעשייתי שהוגדרו ככאלה על ידי האיחוד האירופי או זנים שאושרו על ידי שר החקלאות ופיתוח הכפר.