הצהרתו של דנינו בנוגע למשתמשי הקנאביס היא עוד צעד בדרך לשינוי. הציבור כבר מבין שאין סיבה וטעם לרדוף אחרי מעשני קנאביס, עכשיו הגיע תור המחוקקים

השינוי בעמדתו של דנינו בנושא לגליזציה מבורך. הציבור כבר התקדם ומבין שעישון קנביס בשעות הפנאי הוא התנהגות שגרתית ושאין סיבה לרדוף ולהפליל.

קשה שלא לתהות למה דנינו לא יישם משהו מהמלצתו בתקופת כהונתו. המשטרה תחת דנינו התאפיינה ביד קשה נגד מעשנים ופתחה בשנים האחרונות עשרות אלפי תיקים בגין שימוש עצמי. לעתים בשל אחזקה של פחות מגרם בודד. לעתים על שאריות ג'וינט במאפרה. מי שלח את השוטרים לפתוח את כל התיקים האלה ולעצור אזרחים? לחפש בבתים ובמכוניות? לחקור סלבריטאים?

אבל מודה ועוזב ירוחם, וטוב שדברים נשמעים לפני סיום כהונתו ולא בדימוס. עכשיו הגיע הזמן שגם נבחרי הציבור יתקדמו וישנו את החקיקה בנושא. מדינות שכבר שינו כיוון ללגליזציה, מדווחות על ירידה בפשע ועלייה בהכנסות ממסים.

ביומה הראשון של הכנסת הנחתי ארבע הצעות חוק לשינוי מהותי בתחום: להפסקת ההפללה, להחלת לגליזציה ולהקלה על מי שנזקק לקנביס רפואי וכיום מתקשה לקבלו. אני מתכוונת להמשיך בכל הכוח במאבק החשוב הזה, והיום זה נראה קרוב מתמיד.

לקריאה נוספת על הצעות החוק שלי בנושא:https://tamarzandberg.co.il/archives/3344