מחר תעלה להצבעה במליאת הכנסת הצעת החוק שלי בשיתוף עמותת "ידיד" לאיסור אפליית שמנים ושמנות בתעסוקה, במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות ציבוריים

השבוע תעלה להצבעה במליאת הכנסת הצעת החוק שלי בשיתוף עם עמותת "ידיד" לאיסור אפליית שמנים ושמנות. הצעת החוק שעל הפרק קובעת כי שלושה חוקים העוסקים במניעת אפליה יתוקנו כך שיתווסף אליהם איסור ספציפי לאפליה על רקע עודף משקל. מדובר בתיקונים לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים; תיקון לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה; ותיקון לחוק שירות התעסוקה.

למרבה הצער, ההצעה שעלתה לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה נדחתה שם, אך תעלה מחר להצבעה במליאה.

אפליה מחמת משקל היא כל כך עמוקה ומופנמת, עד שקשה לנו אפילו להכיר בעיוות של התפיסה החברתית שרואה אנשים שמנים כעצלנים, חסרי כוח רצון ובעלי אופי חלש. וזה בלי שדיברנו על נשים שמנות, שהמראה החיצוני שלהן כל כך מנוגד לאידיאל היופי שנשקף אלינו מדמותן של דוגמניות שדופות ומרוטשות פוטושופ בפרסומות ובטלוויזיה, ושאינו רלוונטי לרובנו.

אנשים בעלי עודף משקל מופלים בקבלה לעבודה ואף מוגחכים בפרסומות ובתקשורת. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במודעות הציבורית לאפליה על רקע מגדרי, עדתי, כלכלי ועוד, אך אפליית בעלי עודף המשקל נותרה בעינה כרעה חולה שנחשבת עדיין לגיטימית. הגיע הזמן לשנות את המצב הזה ולעקור את התופעה הפסולה מהשורש.

אתם מוזמנים לקרוא את הטורים שכתבתי עבור אתר "סלונה" ו"נענע10", ולקרוא את הכתבה שפורסמה בנושא במעריב.

הטור שכתבתי ב"סלונה"

הטור שכתבתי ב"נענע10"

כתבתו של עמית תומר במעריב על נושא אפליית השמנים

וכאן תוכלו לראות את דברי בערוץ 10, בהמשך לסדרת כתבותיה של סמדר פלד על הנושא:

דברי בערוץ 10