בשורה גדולה לאלפי חולים: הבוקר בדיון בוועדה למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול בראשותי, הודיע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי משרד הבריאות יפעל לשינוי ההנחיות כך שמרשמים לטיפול בקנאביס רפואי יינתנו על ידי רופאים מטפלים שהוסמכו לכך, והקנאביס עצמו יימכר בבתי המרקחת כמו כל תרופה אחרת

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדה למאבק בנגעי הסמים והאלכוהול השתתף סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. כבר בפתח דבריו הכריז סגן השר על שינוי חד במדיניות משרד הבריאות בעקבותיו תעבור האחריות הרפואית על מתן קנאביס רפואי לרופאים המטפלים שיוסמכו לכך, ותינתן האפשרות לרכוש קנאביס רפואי בבתי המרקחת בהינתן מרשם מתאים, ככל תרופה אחרת. בנוסף, צפויה הקלה בהתוויות משרד הבריאות. הדבר יאפשר בראש ובראשונה לשמור על הרצף הטיפולי, כמו גם לתת את שיקול הדעת בידי הרופאים המטפלים המכירים את החולים, ולבסוף עשוי להקל על קבלת התרופה על פי צרכי החולים, ולמנוע עוגמת נפש וכאבים לחולים רבים.

סגן השר ליצמן אמר הבוקר: "גם היום בתי מרקחת נותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר, וגם בזה נעשה סדר. יהיה רישום ונפקח על זה, אבל זה יהיה בסטנדרט כמו תרופה". בהמשך הוסיף: "אני מקפיד עוד פעם להגיד שברגע שיהיה בבתי מרקחת וברישום, אנו נקפיד להילחם מלחמה אגרסיבית כדי לא לאפשר לזה לצאת החוצה. לא ניתן לזה".

אני מברכת על הצעד שנקט סגן שר הבריאות, וסבורה כי מדובר בבשורה גדולה מאוד עבור אלפי חולים ומטופלים. תחום הקנאביס הרפואי גדל והתפתח, ועל כן המדיקליזציה וההתייחסות לקנאביס הרפואי כמו לכל תרופה אחרת הם צעדים מתבקשים. אנחנו כאן לטובת המטופלים ומטרתנו אינה לפגוע בשיקול הדעת הרפואי אלא להעצים אותו. אני גאה על השינוי שאנו מובילים בוועדה, ושמחה על ההתקדמות המהירה – כבר בתום המושב הנוכחי של הכנסת. אני מתחייבת להמשיך ולהיאבק לטובת החולים, המטופלים והצרכנים.

.ליצמן ותמי בוועדת הסמים

תוכלו לקרוא כמה מהכתבות שעלו במהלך היום על הנושא לאתרי האינטרנט השונים כאן:

Ynet

וואלה!

מאקו