התארחתי בתוכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10, שם התעמתתי עם ח"כ איציק שמולי על דרכו של השמאל בישראל. צפו בשיחה שהתקיימה באולפן

במהלך סוף השבוע התארחתי בתוכנית "המטה המרכזי" בערוץ 10, בה נדונו המחלוקות בגוש השמאל כפי שנחשפו באחרונה, ודרכו של השמאל בישראל בכלל. בדיון השתתפו גם חברי הכנסת איציק שמולי ואחמד טיבי.

זהו ויכוח אמיתי ונוקב המתנהל בחודשים האחרונים, ובוודאי יתנהל גם בחודשים הבאים. ספגנו תבוסה טראומטית בבחירות וכולנו צריכות וצריכים לחקור בצורה אמיתית איך לייצר אלטרנטיבה פוליטית משמעותית מכאן והלאה.

מה שלא תהיה הדרך הפוליטית, הדבר האחרון שצריך לעשות זה לקפל את העקרונות שלנו. דווקא בתקופה שבה דרוש יותר מכל קול מוסרי צלול וברור ומאבק נחוש ובטוח בעצמו בגזענות, בהסתה ובקרב שהימין מכריז על החברה הישראלית.

״הכה ביהודים והצל את רוסיה״, היתה הססמה האנטישמית בזמן הפוגרומים. בישראל 2015 זה הפך להכה בערבי, ואז בשמאלני, בנסיון עלוב לזהות פטריוטיות עם גזענות, עידוד חרדה והילוך אימים.

הימין עושה את זה מצוין. הוא לא צריך חיקוי חיוור ודהוי משמאל כדי להצליח. ההצטרפות של חלקים במחנה למקהלת הימין הבריוני והמושחת היא לא רק פסולה מוסרית, היא גם שגויה פוליטית.

המבחן שלנו יהיה בהצגת אלטרנטיבה שלמה וקוהרנטית אידיאולוגית, בצד ביטחון עצמי ואפקטיביות פוליטית. רק כך ננצח. צפו בשיחה שהתנהלה באולפן "המטה המרכזי":

בנוסף, דיון דומה עם ח"כ שמולי התקיים גם בתוכנית הרדיו של ירון דקל ועמית סגל בגל"צ. תוכלו להאזין לריאיון כאן.