בשבוע שעבר, בצל האירועים הקשים שעברו עלינו, הסתיים גם מושב הקיץ של הכנסת. אני גאה להציג לכם את סיכום פעילותי בתקופה זו

שלום חברות וחברים,

לאירועי השבוע החולף, שהחלו בהסתה חמורה נגד בית הדין הגבוה לצדק והגיעו לשיאם עם ניסיון הרצח של שישה צועדים במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, ברצח התינוק עלי דוואבשה ובניסיון הרצח של משפחתו, מכנה משותף בולט וברור – השנאה.
בשנה האחרונה אנחנו מתריעות ומתריעים, שוב ושוב, מפני הסכנות שבמדיניות ההסתה והגזענות. עכשיו אנחנו רואים שההסתה מסוכנת. שהיא הורגת. שיש לה תוצאות באלימות ובטרור.
אנחנו לא יכולות ויכולים להרשות לעצמנו להסתפק בגינויים פומביים או במחאה חולפת. זו תקופה של משבר מוסרי בחברה הישראלית ולנו יש תפקיד לא רק מוסרי אלא גם פוליטי, לעשות את מה שאם אנחנו לא נעשה, לא יהיה מי שיעשה. זה מה שמוביל אותי כל יום בפעילות – עד שננצח.
בשבוע שעבר הגיע לסיומו גם מושב הקיץ הראשון של הכנסת. אני גאה להגיש לכם דוח תמציתי של פעילותי בתקופה זו. תוכלו למצוא בו כמה מהמאבקים הנוספים שהופכים אותנו – השמאל של ישראל – לחיוניים לחברה הישראלית.
אם אתם מעוניינים להצטרף אלינו במאבק למען ישראל צודקת יותר, לקבל עדכונים בדואר אלקטרוני, או להשתתף בכל פעילות, אתם מוזמנים להירשם לניוזלטר ממש כאן.
שלכן ושלכם,
תמר זנדברג

פרשת מתווה גז

פרשת מתווה הגז היא פארסה בלתי נתפסת של נסיון להשתמש בהליך חשוך באופן קיצוני, פוגעני ומזלזל בציבור, כדי להעביר הסכם כניעה מביש לקומץ קטן של טייקונים.

מדהים איך שוב ושוב ביבי וממשלתו מראים שחבורת טייקונים אמריקאים ואחד יצחק תשובה חשובים להם יותר מ-8 מיליון אזרחים.

המושב הזה נגמר בסימן ניצחון ענק לציבור. בינתיים, אין הצבעה על מתווה הגז, וקשה לומר אם בכלל תהיה ועל מה. הרווחנו זמן יקר להמשיך להיאבק וגם לנצח.

החזרת החופים לציבור

ביותר מדי נקודות לאורך החופים היפים והכיפיים של ישראל מנסים גופים פרטיים וציבוריים לגבות תשלום עבור הגישה לחוף,לפעמים במסווה של חניה או תשלום על שירות אחר שאינו נחוץ ואינו הכרחי.

הגשתי הצעת חוק בנושא ולאור השיח שנוצר בעניין אני בקשר כיום עם שר הפנים אשר אמור לאמץ את עקרונות ועדת החוק בתקווה שבקרוב החופים יחזרו לציבור.

המאגר הביומטרי

במושב הכנסת הזה הצלחנו למנוע איסוף טביעות אצבע למאגר הביומטרי, אבל זה לא מספיק, חובה עלינו להמשיך להיאבק נגד עצם הקמת המאגר אשר ירכז פרטים קריטיים של אזרחי ישראל שיהיו חשופים לסכנות דליפה, פריצה ושימוש לרעה.

תחבורה ציבורית בשבת

המאבק למען תחבורה ציבורית בשבת ממשיך. בכנסת הזאת הגשתי את הצעת החוק שהוביל ניצן הורוביץ בכנסות הקודמות, והמחאה הציבורית בנושא רותחת משבת לשבת ומחג לחג. בינתיים, קורים שינויים מדהימים בתחום הזה כיום בארץ, למי שלא מכיר אני ממליצה לכם להכיר על שבוס, יוזמה ירושלמית (שבינתיים מתפשטת לאזורים נוספים בארץ) ליצירת תחבורה בשבת באמצעות קואופרטיבים.

ההסכם עם איראן

אחרי שנחתם הסכם הגרעין, אפשר לבחון את ההימור של ביבי. אפשר לראות שהגישה שהוביל נתניהו נגד הסכם בכל מחיר גבתה מחיר כבד: אובדן יכולת ההשפעה, בידוד ומידור עצמו והפיכתו ללא רלוונטי בעיני רבים בעולם.

ההסכם הוא ככל הנראה עובדה מוגמרת, וצריך לתת לו צ׳אנס. לישראל כדאי כרגע להחזיר את עצמה למשפחת העמים, לשתף פעולה עם העולם ועם ארה״ב ולא לעשות את הדבר ההפוך, למשל להסתער על מסדרונות הקונגרס ולהמשיך בהתנגדות חסרת סיכוי. אי אפשר להדיר את ישראל מהעולם ואז להתלונן שכולו נגדנו.

יצוא נשק

מדיניות מכירת הנשק של ישראל היא תיבת פנדורה שאף אחד לא רוצה לפתוח. בכנסת הקודמת נחשפתי לעובדה שישראל מוכרת נשק למדינות מפוקפקות, חלקן כאלה הטובחות באזרחים כמו דרום סודן. מאז אני מובילה סדרה של תקנות, הצעות חוק ומאבק ציבורי להעלאת מודעות לנושא, שימנע מכירת נשק בצורה לא אחראית ולא מוסרית.

המאבק ללגליזציה של הקנאביס

הכנסת בחרה בי לעמוד בראש ועדת הסמים של הכנסת, תמיכתי בקידום מעמד הקנאביס ידועה ואני שמחה לבשר שהוועדה מצליחה להשיג התקדמות ממשית, בקרוב רופאים מומחים יוכלו לתת מרשם לקנאביס ללא בירוקרטיה מסורבלת שפוגעת בחולים, קנביס רפואי יימכר בבתי המרקחת כמו כל תרופה, והקלה צפויה בהתוויות.

בנוסף אני פועלת רבות למיגור התופעה של סמים סינטטיים הנמכרים בפיצוציות לבני נוער וחיילים, מדובר בתופעה מחרידה של חומרים מסוכנים המובילים להתמכרות ואשפוזים רפואיים, הוועדה פועלת בשיתוף משרד המשפטים לעצירת התופעה ואני מקווה שנצליח להציג התקדמות בזמן הקרוב.