במוצאי שבת האחרונה התכנסנו מול בית ראש הממשלה בירושלים כדי למחות על המדיניות שהובילה אותנו למצב הנוכחי, ולקרוא לשינוי. אלו הדברים שנשאתי במהלך העצרת

 אנחנו לא אוהבים להגיד אמרנו לכם. אבל אמרנו, ונגיד שוב: אין, אין, אין, מעולם לא היה ולעולם לא יהיה פיתרון כוחני לסכסוך פוליטי. לא חשוב כמה אקדחים נישא, בכמה ״ניטרולים״ נצפה בסלולרי, בכמה אש נפתח, כמה בתים נהרוס וכמה אנשים נעצור ללא משפט. לא רק שזה לא יפתור את הסכסוך, זה יחריף אותו.

הסיבוב הזה מגיע באוירה פוליטית כזאת, שהמחנה הפוליטי שלנו מואשם בזה שמה שהתרענו קורה. התרענו – כשאין שלום באה מלחמה. כשאין שלום נכנסת אלימות. וכשזה קורה אז קוראים לנו בוגדים.

אבל נגיד את זה שוב כי אלה אמיתות בסיסיות שחובה לומר:
– אין פיתרון כוחני לסכסוך פוליטי.
– אי אפשר לשלוט שליטה צבאית על עם אחר בלי שזה יוביל לפיצוץ שוב ושוב.
– אין סטטוס קוו. קיפאון הוא הידרדרות אחורה.
– בטח ובטח שאין סטטוס קוו כשממשלת ישראל מתאמצת לחבל באופן מודע ומכוון בסיכוי להגיע לפיתרון.

הרי רק אתמול אסר נתניהו על עליית שרים וחכים להר הבית, וביטל תכניות בניה במזרח ירושלים. הוא עשה את זה כדי ״להרגיע״- כלומר – ראש הממשלה יודע היטב שהפרובוקציות הפוליטיות בהר הבית ושפרסום תכניות הבניה בשכונות היא מתסיסה ופוגענית.

לכן הקריאה שלנו היא קודם כל – תתעוררו! תפסיקו להסית נגד ערבים ושמאלנים ואז לגלגל עיניים לשמיים.

את זה צריך להגיד גם לשותפים שלנו – בוז׳י להטיל סגר על השטחים הרצוג ויאיר נוהל מכסחת הדשא לפיד. לא כך. חשוב להגיד את האמת.

אבל אנחנו גם יודעים שזה לא ישתנה בלי שינוי פוליטי. אנחנו כבר לא משלים את עצמנו שמה שצריך זה לשכנע את ביבי. גם אם זה נראה קשה, רחוק או מייאש – מה שצריך זה להחליף את ביבי. ואנחנו נעשה את זה כי הדרך שלנו צודקת ולכן היא תנצח.

צפו בווידיאו:

ח"כ תמר זנדברג בהפגנה מול בית ראש הממשלה בירושלים

תודה לטל ווסר על התמונה.