אין מילים לתאר את מה שהתרחש בדיון בועדת הפנים בהשתתפותו של ״אורח הכבוד״, בנצי גופשטיין. חברי הכנסת מוצאים אחר כבוד מהועדה, בעוד שגופשטיין, המייצג ארגון גזעני ואלים, נשאר במושבו.

בשבוע שעבר נערך דיון בוועדת הפנים שעסק בפעילותו של ארגון להב״ה (ארגון למניעת התבוללות בארץ הקודש). בניהולו של ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

גופשטיין הוזמן לכנסת כאורח לגיטימי בוועדה; ונשאר לשבת מרוצה בעוד שלא פחות משמונה חברי כנסת, מסיעות שונות, הוצאו מהדיון, על ידי סמוטריץ׳, אחד אחרי השניה (בינהם שלושה חברי כנסת מסיעת מרצ: מיכל רוזין, עיסאווי פריג׳ שאף כונה ״מחבל״ בידי אחד הנציגים של הארגון, ואנוכי), וכל זה בחסות ״השמעת עמדות שונות״ ו״תרבות הדיון״.

ארגון להב״ה הוא ארגון גזעני ואלים, שמקומו לא בוועדות הכנסת, אלא מחוץ לחוק – ויפה שעה אחת קודם.

ומילה לגבי התייחסותו של יאיר לפיד למקרה. במקום לגנות את ההתנהלות הגזענית והפשיסטית של ארגון להב״ה, לפיד בוחר לאזן זאת עם דוגמה מ״הצד שני״ – דוקטרינת ה״קיצונים משני הצדדים״ מכה שנית.

מרטין לותר קינג אמר שלא פעיל הקו קלוקס קלאן מסכן אותו, אלא האיש הלבן הליברל שלנוכח תקרית אלימה ברכבת יושב ושותק ולא עושה דבר. במשל הזה גופשטיין הוא הקו קלוקס קלאן, ואילו לפיד – שהכי דחוף לו עכשיו זה ״לאזן״ – הוא האיש הלבן.