שוב אחרי המהומה וההסתה, מתברר שהצעת החוק להפסקת כהונה של ח"כ מכהן היא אתנן לימין על מנת שראש הממשלה יבצע בסופו של דבר את המלצת מערכת הביטחון ויאפשר את קבורת המחבלים. בדרך מציעים לשנות את אבני היסוד של המשטר הפרלמנטרי בישראל.

ראו זה פלא, נראה שביבי מצטרף לבל״ד. אחרת איך אפשר להבין את הדיווח כי הממשלה מתכוונת להסכים לדרישת הח״כים הערבים והרשות הפלסטינית, לפעול לפי עמדת מערכת הביטחון, ולהחזיר את גופות המחבלים?

אבל ראש הממשלה לא מסוגל כנראה לקבל החלטה הגיונית ולעמוד מאחוריה, אז הוא מייצר מסך עשן של מהומה והסתה ומביא חוק לפסילת חברי כנסת ערבים, כל זאת על מנת להדוף את ההתקפות הצפויות מימין על החזרת הגופות.

ככה זה נראה כשהצורך הפוליטי מאפיל על הצורך לקבל החלטה בלתי נמנעת. בסוף הממשלה תעשה את הדבר הנכון, אבל בדרך לשם לא תפספס הזדמנות להסית, לתייג ערבים כבוגדים, לגרור את כל המדינה בכותרות אדומות ושחורות במשך ימים, ולחלק את אזרחי ישראל בפעם המאה לאלה שהם ימין קיצוני ואלה שהם בוגדים.

וכרגיל, מה שהכי עצוב הם חלקים נכבדים באופוזיציה שעדיין משתפים פעולה עם הספינים האלה, ולא מבינים שהתפקיד החשוב ביותר שלנו כיום זה לעמוד מול ההקצנה וההסתה הגוברת ולהציע, בנחישות ובאומץ, דרך אחרת.

הצעת החוק עצמה, להפסקת כהונה של ח"כ מכהן, היא תגובה חסרת פרופורציה לפגישת הח"כים, ללא שום קשר לסלידה שהיא עשויה לעורר, והיא פוגעת אנושות בעקרון הייצוג מטעמים

זה הרגע שבו כל חבר כנסת עם מצפון חייב להתעורר. אסור בשום פנים ואופן שהחוק הזה יעבור, ובוודאי ובוודאי שאסור שיימצאו אותם תשעים חברי כנסת ״מכל קצוות הקשת״ שיסכימו לנקמנות פוליטית של הרוב במיעוט.

חברי הכנסת מהעבודה, יש עתיד, כולנו, ליכוד, כל מי שיש בו יושרה. זה הרגע בו חובה לומר עד כאן.