שמנופובייה, כלומר הדיכוי המופנה כלפי אנשים שמנים, ובעיקר כלפי נשים שמנות, באה לידי ביטוי אלים ודורסני בכל תחומי החיים: אם זה במקומות עבודה, במתן טיפול רפואי ברשתות הביגוד, בחברות הביטוח והפנסיה ואפילו בקבלת יחס הוגן ואדיב. הצעת חוק שהגשתי בנושא אמורה לשים לזה סוף

שמנופובייה, כלומר הדיכוי המופנה כלפי אנשים שמנים, ובעיקר כלפי נשים שמנות, באה לידי ביטוי אלים ודורסני בכל תחומי החיים: אם זה במקומות עבודה, במתן טיפול רפואי ברשתות הביגוד, בחברות הביטוח והפנסיה ואפילו בקבלת יחס הוגן ואדיב. התופעה הזו היא גזענות לשם עצמה וכונתה כהומופבייה החדשה בוועדת הכנסת לזכות הילד שדנה בנושא שקילת ילדים בבתי ספר.

בחברה שבה אנו חיים ישנה סלידה מאנשים שמנים, יש הרואים בהם בעליי מוגבלויות, סטיגמות רבות ובהם חוסר רצון, חוסר שליטה, הזנחה, כניעה לסיפוקים מידיים ועצלות נתפסו בקו החשיבה החברתית שלנו ,גינויים וקריאות בוז רבים נשמעים כל יום כלפיי שמנים מה שמביא גם לבעיות פסיכולוגיות,, דיכאונות, והשפלות פומביות. רק לא מזמן השתתפה בתכונית "בייקאוף" בערוץ 2 הקונדיטורית קארין גורן שסבלה משיימניג והשמצות בתקשורת וברשתות החברתיות סביב משקלה.

לאט לאט הנושא הזה צובר מודעות בארץ ובעולם – אם זאת עירית קפלן שחקנית תיאטרון הקאמרי שמשתתפת בהצגה "שמנה", הזמרת אדל, שנחשבת לאחת הזמרות המצליחות והפופולריות ביותר בעשור הראשון והשני של המאה ה- 21  וזוכת פרסים מרובים, תערוכת הצילום "תופסות מקום" שמציגה נשים בריאות. השבוע פרסמה האגודה לזכויות האזרח כי היא הגישה דוח ליו"ר האתיקה של ההסתדרות הרפואית הד"ר תמי קרני  בעקבות עדויות של מטופלים על אפליה במתן טיפול רפואי ויחס משפיל רק בעקבות העובדה שהם סובלים מבעיית משקל. ואכן, רופאים רבים סולדים ממטופלים שמנים.

לשם כך, הגשתי הצעת חוק שתמנע את אותה האפליה נגד אוכלוסיית הסובלים מעודף משקל בישראל. הצעת החוק באה לשמור על הסבולנות והקבלה כלפי האחר במדינת ישראל ותגן  על כבודם שנרמס." אנשים בעלי עודף משקל מופלים בקבלה לעבודה ואף מוגחכים בפרסומות ובתקשורת. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במודעות הציבורית לאפליה על רקע מגדרי, עדתי, כלכלי ועוד, אך אפליית בעלי עודף משקל נותרה בעינה כרעה חולה, שנחשבת לגיטימית עדיין. הגיע הזמן לשנות את המצב הזה ולעקור את התופעה הפסולה מהשורש".67c09783-1326-4565-b133-22d1c66b0e4b