ותיקי הפוליטיקה זוכרים את המשברים הקואליציונים בגלל תנועה של שנאי ענק על המסילה בשבת, או במילים אחרות – המשחן שהפיל ממשלה. הפעם סמוטריץ' מחזיר אותנו בחזרה לשם תוך מאבק למנוע עבודות תשתית שאם יעשו ביום חול עלולות לסכן חיים. האזינו לדבריי

מי אמר מַשְׁחֵן ולא קיבל? ותיקי הפוליטיקה זוכרים את המשברים הקואליציונים בגלל תנועה של שנאי ענק על המסילה בשבת, או במילים אחרות – המשחן שהפיל ממשלה. היום המשבר הקואליציוני שוב כאן, והפעם בגלל עבודות תחזוקה שדרושות לצורך בטיחותי דחוף שאמורות להתקיים בשבת הקרובה.

האזינו לעימות שלי בגל"צ עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' בנושא

האזינו לעימות שלי בגל"צ עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' בנושא

השר כץ אמנם עידכן את ראשי הסיעות החרדיות על דחיפות וחיוניות העבודות כבר לפני חודש, אבל מה שמספק את גפני, ליצמן ודרעי לא מספיק טוב בשביל סמוטריץ. הכותרת באתרי החרדים והחרד״לים יותר חשובה, ולכן פנה סמוטריץ לא פחות מאשר ללשכת ראש הממשלה (!) שמעסיק עצמו בשעות אלה בשאלה האם יהיו עבודות או לא. כמובן שדרעי לא נותר חייב, והחרה החזיק אחרי סמוטריץ. דבר אחד אפשר לומר לזכותו- פעם אמרו שהדתיים הלאומיים נגררים אחרי החרדים, והנה הפעם זה להפך.

אז רק תזכורת קטנה לכולם: מדינת ישראל היא לא מדינת הלכה. אין חובת שמירת שבת, בטח ובטח לא כאשר יש צורך בטיחותי, שאחרת עלול חלילה לסכן נוסעים או להשבית את הרכבת ביום אחר. אפשר רק להסתכל על התקלה שהתרחשה היום בגלל שריפה כדי להבין מה קורה כשעושים עבודות בשעות עבודת הרכבת. עבודות כאלה תמיד התקיימו בשבת אגב, בגלל צורך אמיתי, והאיומים של החרדים הם קרדום פוליטי לחפור בו ותו לא.

ולסיום הערה חשובה- עזבו עבודות, העובדה שהתחבורה הציבורית הישראלית עצמה לא פועלת בשבת היא אבסורד פוגעני שפחות ופחות אפשר להשלים איתו.