האזינו לעימות שלי מול בצלאל סמוטריץ'

הישראבלוף התורן של דרעי מבקש לסגור עסקים בעיר, בשביל לפתוח אותם במתחמים. האלוהים לדרעי מרחם כנראה על מי שנוסע באוטו למתחם התחנה, פחות מזה על מי שמתדלק בשבת בתחנת דלק, אבל על מי שקונה מנגו בדרך לים לא ירחם כלל.

הסטטוס קוו מת, כבר סיכמנו. נראה שיש מי שרוצה להרוג יחד איתו גם את העירוניות. ההחלטה הזו היא הפוך מהשכל הישר, הפוך ממה שצריך והפוך מהפחתת חילול שבת.

ההחלטה להעביר את המסחר מהרחוב למתחמים מיוחדים מחרבת את הרעיון הבסיסי של עיר: עירוב שימושים ותנועה שלא באמצעות רכב פרטי. עיר היא הליכה ברגל, רכיבה על אופניים ותחבורה ציבורית, היא רחוב שיש בו מגורים יחד עם מסחר קטן ולא תאגידי, קרוב למוסדות ציבור, גן, גינה ומכולת. זוהי עיר.

האזינו לעימות שלי מול בצלאל סמוטריץ'

לחצו על התמונה מעלה והאזינו לעימות שלי מול בצלאל סמוטריץ' בנושא

 

"ההכרזה של דרעי היא עוד שלב בניסיון האלים של הסיעות החרדיות להשתלט בשיכרון כוח על המרחב הציבורי בניגוד לצרכים והרצונות של כלל הציבור תוך הכרזת מלחמה על הציבור החופשי. אם כבר הסטטוס קוו מת, יש לנו הזדמנות לפשרה היסטורית שתוכל לצמצם את המסחר בשבת ולהפעיל תחבורה ציבורית. אבל דרעי בוחר לעשות בדיוק את ההפך, לעצום עין מול הישראבלוף של 'מתחמי הקניות' אבל לסגור את העיר. המסר הוא שאפשר לנסוע באוטו הפרטי לעשות שופינג ברשתות התאגידיות אבל לא ליהנות מפנאי ותרבות וחנויות עירוניות בשבת. דרעי, ליצמן וסמוטריץ יגלו בקרוב שהציבור החופשי לא שותק ואני מעריכה שהשינוי בסטטוס קוו יהיה דווקא לכיוון ההפוך: תל אביב תישאר פתוחה ותחבורה ציבורית תיסע בשבת". קח אמרתי לאמצעי התקשורת