תדמיינו יום שבו חברה סינית היא שמפנה את האשפה ברחובות ישראל, והיא מחליטה לצמצם את הפינוי לפעם בשבוע בלבד. חברה טורקית מוכרת לנו את חבילת האינטרנט, שאוספת עלינו מידע אישי. את המים מספקת לכם חברה בריטית, שכדי לצמצם עלויות לא מתחזקת את הצינורות, והמים הופכים עכורים. גם ערוץ הטלוויזיה האהוב עליכם, הדלק, קו האוטובוס שאתם נוסעים בו וחברת הניקיון במשרד – כולם נמצאים בידי תאגידים זרים. ביכולתם להוריד את רמת השירותים, לייקר עלויות, לפגוע בפרטיות ובזכויות האדם, ולמדינת ישראל לא יהיה את הכוח לעשות בנוגע לכך כלום. אז אולי נתחרט ונחזיר את הכל לידי המדינה? חבל, גם את זה ישראל בקרוב כבר לא תוכל לעשות.

צפו בסרטון מתוך עמוד הפייסבוק שלי

זה הדבר הכי גדול שקורה עכשיו שאנחנו לא יודעים לגביו כלום. בחשאיות מוחלטת, ממשלת ישראל עומדת לחתום על הסכם הפרטה אדיר. המשא ומתן לגביו מתקיים מזה 4 שנים בז׳נווה, והוא יוביל להפרטה מסיבית של שירותים בישראל. זה נשמע כמו קונספירציה, אבל זה אמיתי לחלוטין, וזה מתנהל בצורה חשאית.

הסכם ההפרטה יעביר שירותים ציבוריים בסיסיים, כמו פינוי אשפה, תחבורה, אנרגיה ואפילו תקשורת, מידי המדינה לידיים פרטיות של תאגידים.

 

 

ברגע שההסכם נחתם הוא נשאר "קפוא", בלתי הפיך, גם אם תוצאותיו מובילות לפגיעה במשק. במהלך אנטי-דמוקרטי המדינה מכשירה הסכם שמבטיח חופש פעולה לתאגידי ענק, בדרך להשתלטות על הכלכלה המקומית, ולישראל לא תהיה היכולת להגן על עסקים מקומיים שהופכים לשחקן החלש בשוק. בכך ההסכם מבטל את התחרות – הוא מכתיר תאגידי ענק בתור המנצחים הגדולים, ולא ניתן לגעת בהם או להגביל את כוחם.

 

המהלך העצום שיפריט את מדינת ישראל מתנהל בצורה חשאית, וכל המידע שיש בידי הציבור ונבחריו מגיע מהדלפות של ויקיליקס. השבוע יזמנו דיון בנושא הסכם ההפרטה החשאי בועדת הכלכלה של הכנסת. לא יתכן שהסכם שמפריט לחלוטין את כל השירותים הציבוריים בישראל יעבור מבלי שעלה לדיון ציבורי, ובלי אישור או דיון בכנסת.

 

15202541_929706210492880_7837979940538634281_n