גאה לבשר שהכנסת אישרה הצעת חוק שלי שמבטלת אפליה בת עשרות שנים. מזל טוב לכל יולדות הבית!

hhjhj

 

 

 

 

 

 

אני שמחה לבשר על הצעת חוק נוספת שלי שנכנסת לספר החוקים הישראלי ומבטלת אפליה של עשרות שנים. הצעת החוק שלי לחופש בחירה בלידה אושרה בקריאה שנייה ושלישית ללא מתנגדים וקובעת שהמדינה תתן מענק לידה גם ליולדות בית. החוק מבטל את האפליה הכלכלית בין מי שילדה בבית ומי שילדה בבית חולים, מתוך הבנה שלידה בבית בסיכון נמוך שמלווה במיילדת מוסמכת אינה מסוכנת יותר מלידה בבית חולים.

החוק הוא ביטוי לתמיכה בזכות הבחירה של נשים להחליט איך ואיפה יילדו. אנחנו כנשים נמצאות במאבק תמידי על הזכות שלנו לקבל החלטות על גופנו, ואני שמחה וגאה על השינוי הזה שמהווה צעד בכיוון הנכון. בעבר, לפני עשרות שנים, נשים התקשו להגיע לבתי החולים וילדו בבית בתנאים סניטריים לא הולמים ותוך סיכון עצמי וסיכון התינוק, אבל כיום לידות בית נעשות באופן מפוקח ובליווי של מיילדת מוסמכת, ואינן נחשבות למסוכנות יותר. 

החוק הזה הוא תולדה של שיתוף פעולה שמאל-ימין-חרדים, ואני שמחה שהצלחתי ליצור קונצנזוס בכנסת סביב הנושא. בהצלחה ומזל טוב למאות הנשים שבוחרות ללדת בבית כל שנה!

תודה גדולה לכל מי שלקח חלק בהעברת החוק הזה – שר הבריאות יעקב ליצמן שהשתכנע ונרתם וצוות משרדו; שרת המשפטים איילת שקד שתמכה בחוק מראשיתו; מנכ״ל הביטוח הלאומי פרופ׳ שלמה מור יוסף שפעל כדי למצוא פתרונות ליישום החוק והצוות המקצועי והמשפטי. תודה ענקית ל-נשים קוראות ללדת- למען חופש בחירה בלידה ול-אמה"י-ארגון מיילדות הבית בישראל על התמיכה הציבורית והרוח הגבית.