עם פתיחתו של נתיב נוסף בכביש 1 אני דורשת שוב כי יוקצה נתיב לתחבורה ציבורית בלבד. פניתי לשר התחבורה יחד עם חברי כנסת נוספים

בקרוב יפתח מסלול שלישי בכביש 1 בדרך בין ירושלים לתל אביב לכל אחד מן הכיוונים, אך אלו בשורות רעות עבור הנוסעים בתחבורה הציבורית אשר יאלצו לסבול בפקקים יחד עם המכוניות.

נודענו כבר כי חלום "35 הדקות" בין ירושלים לתל אביב ככל הנראה שלא יתגשם, לפחות לא בתצורה הנוכחית בה מערכת התחבורה הישראלית פועלת. סלילת נתיב נוסף יעלה באופן דרסטי את כמות המכוניות על הכביש ולמעשה רק יחמיר את הפקקים בהם אנו כולנו לוקחים חלק מדי יום.

לשם כך נדרש לסלול נתיב לתחבורה ציבורית אשר יאפשר לנוסעיה את הפריבילגיה והנוחות לנסיעה מהירה וחלקה בין הערים. כביש אחד הוא אחד מיני צירים מרכזיים במדינה אותו פוקדים אלפי מכוניות ביום, ויש להנגיש אותו בעבור אלו הפוקדים אותו. פתיחת נתיב תחבורה ציבורית בכביש 1 לא רק שתפחית את העומס בנתיבים הרגילים, אלא תאפשר נסיעה נטולת פקקים בעבור אלו שבחרו לסוע בתחבורה הציבורית.

במכתב שכתבתי לשר התחבורה, ח"כ ישראל כץ, טענתי כי "נתיב תחבורה ציבורית יגביר את הבטיחות בכביש ואת זרימת כלי הרכב בו. דווקא כשמשבר התחבורה מגיע לשיא, עוד ועוד כלי רכב סותמים את הכבישים בפקקים ובזיהום. ברור שרק השקעה בתחבורה ציבורית אייכותית ויעילה היא המפתח לפיתרון, משרד התחבורה עושה את ההפך ומתעקש לקדש את הרכב הפרטי".

האזינו לאייטם בגל"צ: