המדינה מתכוונת לשלם למשפחות דתיות שיארחו חילונים לארוחות

שימוש חדש ומדהים לכספי המסים שלנו – המדינה תשלם למשפחות דתיות שיארחו חילונים לארוחות ערב והרצאות, וגם תשתתף בשכר הדירה ובחשבונות. עוד דרך שבה המדינה מנסה לעשות לחילונים חינוך מחדש ולהראות להם כמה נכון וטוב להיות דתי.

משמרות המהפכה של המפלגות הדתיות בקואליציה איבדו כל רסן וכעת משתמשות בכספנו נגדנו, במהלך חצוף והזוי שכולו מיסיונריות. החילונים הם עדיין הקבוצה הכי גדולה כאן, והעגלה שאנחנו דוחפים גדושה עד אפס מקום: ערכים, אחריות, יוזמה, פלורליזם ותקווה. לא נתן לאף אחד להתנשא מעלינו ולהראות לנו מה טוב. אנחנו לא צריכים חינוך מחדש. את הכסף הזה עדיף להשקיע בבריאות, בחינוך הממלכתי ובתחבורה ציבורית, ולא בהתערבות מופרכת בזהות החילונית.

נקודה נוספת, מדוע ארוחת שישי אצל משפחה ישראלית צריכה להיות בתשלום? אם אכן המטרה של הממשלה הינה "לחנך" אז מדוע בתשלום? היכן אותם ערכים דתיים שאינם אמורים להיות מדודים בערך כספי אלא ערכי ורוחני? אם כן, הרעיון החדשני הזה צריך לרדת מסדר היום של הממשלה בכלל ושל החברה הישראלית בפרט וכי האנרגיה והמשאבים המוקצים בעבור מימוש התכנית הזו צריכים להיות מושקעים בעבור צרכים של החברה הישראלית.