אתמול לפנות בוקר החלו פקחי העירייה בפינוי ארבעת המאהלים התל אביביים, בהפתעה וללא הידברות. זאת, במקביל לגל פינויים ברחבי הארץ. לדעתי, הפינוי כפי שהתבצע ובעיתוי שהתבצע היה לא צודק ושגוי. בכך הצטרף רון חולדאי למחבלים במחאה במקום למסייעים לה. כצפוי, הפינוי עורר הפגנה סוערת.

מרוטשליד, הלכתי להשתתף במסיבת עיתונאים של יוזמת יהושע סובול – מחמד עלי טאהא להכרה במדינה פלסטינית. להלן הדברים שאמרתי, שהתפרסמו בטור הפוליטי בעבודה שחורה

בימים אלה ישראל רועדת. מרעידה אותה המחאה החשובה והמשמעותית בתולדותיה. לפני הכל אני מבקשת לקרוא מכאן לראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי ולשאר ראשי הערים לחדול מלחבל במחאה. אתם צריכים להצטרף בעוצמה למחאת התושבים שלכם, לא להיות קבלני החיסול שלה.

ההתעוררות של הישראליות והישראלים מפעימה דווקא בגלל שהיא עוסקת במה שמונח היה כל הזמן מול העיניים. המחאה החברתית דורשת את הדבר הפשוט ביותר, הברור והמובן מאליו ביותר: חיים בכבוד, חופש בתנאים ובהזדמנויות, תקווה.

אזרחי ישראל פקחו את עיניהם והם אומרים: איננו מוכנים להמשיך ככה.

היום יותר מתמיד, ברור שקו ישיר מחבר בין הזעקה הזאת ובין הדרישה שלנו, ישראליות וישראלים, להסיר מעלינו את עול הכיבוש, ולהגיע כבר עכשיו, בספטמבר, להקמת מדינה פלסטינית בצד מדינת ישראל.

אני מייצגת דור שנולד למציאות של כיבוש, של הפרטה, של חוסר ביטחון ושל דיכוי כלכלי. רגע לפני שהתרגלנו למציאות הזאת, אנחנו, בנות ובני הדור הזה, דורשים להסיר מעלינו את שלטון ההון-ביטחון.

נמאס לנו מחיים על החרב, נמאס לנו מהפחדה, נמאס לנו מהישרדות ללא תוחלת וללא תקווה.

אנחנו יודעים היטב: אותן הממשלות שחירחרו מלחמה, שבנו והרחיבו התנחלויות כעצמות בגרון לתהליכי השלום, שהילכו עלינו אימים עם חרמות ונאמנות, ושצימצמו את הדמוקרטיה למרחב בלתי נסבל, הן הממשלות שהפריטו את החינוך והבריאות, שחיסלו את העבודה המאורגנת, שהימרו על הפנסיות של ההורים שלנו ושמכרו אותנו בזול לטייקונים.

למדיניות הזאת, אנחנו אומרים היום די. מספיק. אנחנו אומרים לממשלת ישראל: אם אינכם מבינים שהקמת מדינה פלסטינית כבר החודש היא הזדמנות ולא איום, אם אינכם מבינים שהיא אינטרס ישראלי מובהק, פנו את מקומכם למי שכן מבינים זאת.

ולעמיתנו הפלסטינים אנחנו אומרים: כפי שברור לנו היום מה מגיע לנו, ברור לנו מה מגיע לכם. אנחנו דורשים היום את זכויותינו הבסיסיות בתוך מדינה שהוקמה על סמך הכרה בינלאומית בעצרת האו"ם. לא עולה על דעתנו להיות אלה שימנעו זאת מכם.

היום אני גאה לומר לכם, שיש מה ללמוד מאיתנו. צאו לרחוב, דרשו את זכויתיכם, ללא אלימות, תוך סילוק השחיתות, תוך דמוקרטיזציה והענקת תקווה. אנחנו איתכם.

סיקור בהארץ, סיקור בוואלה, וסיקור באנגלית של יובל בן עמי ב+972