כפי שבוודאי שמעתם, בשבוע שעבר פרשנו – סיעת מרצ תל אביב יפו – מהקואליציה של רון חולדאי. אחרי שבועות וחודשים של התנגשויות, רון חולדאי חצה קו אדום כאשר שלח את פקחי העירייה להוות כוחות שיטור בשירות הממשלה המבקשת לדכא את המחאה החברתית בכל מחיר. אני גאה על הצעד הזה, ומבטיחה לשרת את בוחרינו נאמנה מהאופוזיציה.

הנה מכתב ההתפטרות של מיטל להבי:

לכבוד

ראש עיריית תל אביב יפו                                                                                                   ‏יום שני 25 יוני 2012

רון חולדאי

הנדון : הודעת התפטרות של סגנית ראש העירייה מכהונתה ועל פרישת מרצ מהקואליציה

ביום חמישי הקרוב אמור להיחגג ברחבי תל אביב יפו "לילה לבן", שורת אירועים במרחב הציבורי שאמורים לסמל חגיגה של אהבה לעיר, לרחובותיה, לתושביה ותושבותיה.

לצערנו, החגיגה השנה לא תהיה חגיגה. ביום שישי האחרון נפל דבר בתל אביב יפו. ראש העירייה רון חולדאי הפך למוביל  מדיניות דיכוי וטירפוד המחאה החברתית בשיתוף עם המשטרה הנשלחת ע"י מניעים פוליטיים.

"האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה", אמר ראש הממשלה ז"ל יצחק רבין בעומדו מעל המרפסת בבניין זה. בישראל 2012, האלימות הממסדית הפכה לסכנה שמאיימת על הזכות הדמוקרטית החשובה מכל – הזכות למחות.

המחאה החברתית התחילה כאן, ברחובות תל אביב. במהלך החודשים שעברו מאז פריצתה היא הלכה והופנתה באופן ממוקד יותר ויותר נגד המדיניות החברתית-כלכלית של הממשלה והעומד בראשה.

ככל שהמחאה הזדקקה, כך היא הפחידה יותר את השלטון, שפועל לצמצום המרחב הדמוקרטי תוך הפרה של חוקי המשחק ושל זכויות יסוד. התנהלות זו הופכת את ישראל למדינת משטרה המפעילה כוח בלתי סביר על מתנגדים פוליטיים.

מרצ מונעת מאותו עולם ערכים של המחאה : צדק חברתי, שוויון, ודמוקרטיה. המחאה החברתית היא הסיכוי הטוב ביותר של ישראל לחזור ולבטא ערכים אלה. לצערי, המאבק ברחובות תל אביב יפו הפך למאבק על ערך ראשוני אף יותר : עצם הזכות למחות,  עצם הזכות לפעול למען ערכים אלה.

מרצ תל אביב יפו הצטרפה לקואליציה במועצת עיריית תל אביב יפו מתוך מחוייבות להגשמת חזון עיר לתושביה ולכונן עיר שמספקת חינוך איכותי, צדק חברתי-סביבתי, דיור בר השגה, תחבורה בת קיימא, שוויון ופלורליזם. בתנאים לא פשוטים, פעלנו בעקביות למען יישום חזון זה.

אנו גאים בעשייה שלנו, עליה יעידו תושבי תל אביב-יפו. ונמשיך לשרת ולייצג אותן ואותם נאמנה.

בסוף השבוע האחרון עבר ראש העירייה רון חולדאי קו אדום. האלימות שהפעיל בסוף השבוע , הפכה אותו משליחם  של תושבי העיר לכלי בידי השלטון המבקש לדכא את המחאה. לכן, אין לנו עוד אמון  בראש העירייה ואנו מודיעים על פרישתנו מהקואליציה העירונית.

ולפיכך , אני הח"מ גב' מיטל להבי המכהנת כסגנית מודיעה בזאת על התפטרותי בהתאם לחוק רשויות מקומיות.

בכבוד רב

מיטל להבי

לשעבר, סגנית רה"ע תל אביב יפו

בנוסף, אתן/ם בוודאי זוכרים את ההתמודדות לראשות נעמת וההסתדרות, בסיעת הבית החברתי בראשות איתן כבל שקראה תיגר על שלטון היחיד המושחת של עופר עיני. ההתמודדות הסתיימה בהישג של 30% ובהפיכתנו לראשונה בתולדות ההסתדרות לאופוזיציה משמעותית שתתפקד במוסדות ההסתדרות.

אתן/ם מוזמנות ומוזמנים לכנס ההקמה של הבית החברתי, שיתקיים ביום חמישי הקרוב. בואו לקחת חלק בשינוי ההסתדרות, גם אם זה לא קורה ביום אחד. לאירוע בפייסבוק